Covid-19: Pomoc przebywającym w kwarantannie, Erdington

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...
Cześć,

Ludzie lokalnie organizują pomoc sąsiedzką polegającą na robieniu zakupów / wysyłaniu listów osobom chorym. Najczęściej angażują się sąsiedzi i rodzina, ale dla osób samotnych znalezienie kogoś może być problemem. Życzliwego sąsiada można znaleźć na stronach:

https://www.covidsupport.org/
https://nextdoor.co.uk/

Postanowiłem włączyć się w tę akcję, gdyż brakuje odpowiednika w języku polskim (jeśli znacie podobną stronę dla polonii w UK, napiszcie!) Mieszkam w dzielnicy Erdington. Mój numer telefonu 07517917132. Nie posiadam samochodu, wszędzie chodzę (i biegam), jestem dostępny poza godzinami pracy oraz w weekendy.

Zrobiłem dziś obchód po lokalnych sklepach spożywczych. Na drzwiach sieci Jarmark wiszą ważne informacje: liczba klientów przebywających jednocześnie na terenie sklepu ograniczona jest do 5 osob (Jarmark przy 25 Sutton New Rd) oraz 2 osób (Jarmark przy 261-263 Slade Rd). Obsługa prosi o oczekiwanie na swoją kolej przed drzwiami wejściowymi, korzystanie z koszyków, nieprzychodzenie z dziećmi do sklepu oraz zachowanie wzajemnego dwumetrowego odstępu.

Cieszą mnie te środki ostrożności, gdyż jeśli rozchoruje się personel sklepów, prawdopodobnie zostaną one zamknięte - gdzie będziemy wtedy robić zakupy?

Popularne stało się korzystanie ze środków ochrony osobistej oraz płatność w formie bezgotówkowej. Proponuję następujący sposób rozliczeń: w sklepie płacę swoją kartą, po doręczeniu zakupów adresat wykonuje przelew na moje konto bankowe na kwotę podaną na paragonie. Oczywiście nie pobieram żadnych dodatkowych opłat oraz oświadczam, że nie będę wykorzystywał danych teleadresowych do innych celów niż dostarczanie żywności.

Pozdrawiam,
Jan

Dodano: -- 24 mar 2020, 21:05 --

Właśnie dowiedziałem się o polskim projekcie społecznym o nazwie "Niewidzialna ręka" - także w Birmingham:
https://www.facebook.com/groups/200506104726813/

Dodano: -- 24 mar 2020, 21:13 --

Edit: "Widzialna ręka"
Avatar użytkownika
johnyd
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył: 8 paź 2013, 15:17
Reputacja: 20
Pokojowy


jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 173
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

Zgadza się, link tutaj https://www.goodsamapp.org/NHS

Ale trzeba mieć samochód, a ja całe życie wszędzie na piechotę.
Avatar użytkownika
johnyd
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył: 8 paź 2013, 15:17
Reputacja: 20
Pokojowy


Powrót do ZDROWIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników